Opel Zafira B (A05) problém pri akcelerácii

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
DanzoSK
Příspěvky: 1
Registrován: 25 črc 2018, 18:44

Opel Zafira B (A05) problém pri akcelerácii

Příspěvek od DanzoSK »

Dobrý deň,

ako prvú vec ktorú chcem spomenúť je, že môj Opel Zafira si prešiel výmenou motora z dôvodu prasknutého piestu, pričom nový motor má cca 150 - 180 000 km a bol menený pred 3 mesiacmi. EGR ventil mám pokazený už istú dobu a nepredpokladám že za nižšie spomínaný problém by bol zodpovedný on keďze sa doteraz neprejavovala(alebo sa mýlim, nie som automechanik a vôbec sa do toho nevyznám)
V čom je problém? Pri pridávaní plynu po štarte auta (aj po "odstátí" si na mieste a následnom pridaní) mi auto najprv krásne zaberie, následne začne auto triasť a stratí výkon, no vzápätí asi po 1-3sekundách sa auto rozbehne ako divé a je všetko v poriadku. Táto činnosť sa opakuje aj pri "pomalom pridávaní" a teda keď plynový pedál mierne stláčam k podlahe. Paradoxom však je, že keď pedál stlačím silnejšie tak auto letí ako odtrhnuté z reťaze a vôbec sa predtým písaný problém pri pridaní neukáže. (ani žiadny delay ani prodleva ani nič)
Tento problém však nastáva aj pri udržiavaní rýchlosti - povedzme, že idem 53km/h, auto začne triasť, spotreba vyskočí z 5l na 9-11l (ako pri čistení DPF), avšak keď stlačím plyn a tým pádom skočím na 54-56km/h a následne plyn pustím a dostanem sa zase na 53km/h, auto ide normálne akoby sa nič nestalo a spotreba je 5l.
Pred dvomi týždňami som bol na výmene oleja v prevodovke (ó zlatý automat) a keď sme sa boli so servisákom previezť na vozidle, tak mu upaloval také rýchlosti, že automat sa nestihol ani spamätať a z 0 na 90 bol za taký čas, že keby šoférujem ja tak sme ešte len na 50-55km/h. Mohol tam niečo týmto štýlom jazdy odpáliť?
Naozaj neviem, čo by sa dalo spraviť.. jeden motor som už menil a na druhý mi určite peniaze nevystanú..

Ďakujem za každú pomoc a radu, pekný deň.

Opel Zafira B (A05) 2006, automatická prevodovka, Z19DT 88kw 1,9CDTI
Reklama
 

Uživatelský avatar
lubaan
Příspěvky: 255
Registrován: 10 črc 2009, 17:52
Bydliště: okres Klatovy

Re: Opel Zafira B (A05) problém pri akcelerácii

Příspěvek od lubaan »

Právě že EGR by tohle moh dělat. Měl jsem něco podobnýho. Při ustálenej rychlosti auto škubalo, ale jak se přidal plyn, tak bylo po problému. Zkusil bych EGR zaslepit, jak auto pojede. Sice bude svítit kontrolka motoru, ale do nouzáku to nespadne. Pokud to po zaslepení přestane, tak novej EGR. Ale samozřejmě, může to bejt i spousta dalších věcí.
Insignia B ST 2,0CDTI 125kW 2019
Zafira B 1,8i 103kW 2008
Peugeot 307 1,6HDI 80kW 2005
Bylo:
Vectra C Caravan Sport 1,9CDTI 110kW 2005
Astra F Caravan 1,7TD 50kW 1997
Omega A Limousine 2,0i 85kW 1986
Škoda 105M 1986
Odpovědět

Zpět na „Zafira B“