chyby p0100+p0400

1998-2004 Astra G klub - http://www.astra-g.cz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Martinito
Příspěvky: 3
Registrován: 05 zář 2023, 22:20

chyby p0100+p0400

Příspěvek od Martinito »

Zdar chlapi, během jízdy se mi rozsvítila kontrolka motoru (delší dobu při cca 2100ot) . Nepřišlo mi, že by to mělo zásadní vliv na výkon a zvuk motoru. Po zastavení a nastartování (cca 5min) se opět rozsvítila např.až po 10km, opět zastavení a rozsvícení např po cca 30km. Byl jsem s autem mimo domov, s obavou se vracel zpět (600km). Auto jelo normálně (i při 3100 ot na dálnici),jen ta kontrolka..Nepředpokládám, že by příčinou byl trvalý dešť, v kterém jsem jel pár hodin tam(vše bylo v motoru v relativním suchu). Doma načetll čínským klonem chyby P0100 (8x)Mass Air Flow Circuit Invalid Signal a P0400(5x)Critical system malfunction 2 (refer to checking procedure), kody načteny při nenastartovaném motoru. Týden předtím jsem byl na emisích,technik neměl výhrad ,jen že musím častějc vyhnat pavouky. Opticky vše OK (hadičky zasunuté,možná lehce cítit nafta -nevím odkud,ale kabeláž do ECU cajk,EDU je suché,Mechanický Egr rozebral a čistil před 20tkm). Úplně mi to nepříjde na váhu vzduchu, možná jen o něco větší spotřeba (spíš způsobeno jízdou v dešti). Máte nápad na co se zaměřit? DÍK!
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Astra G“