Gumy 195/60 R15 na Astru F? Poraďte...

1991-1998

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
warhy
Příspěvky: 287
Registrován: 31 led 2009, 16:09

Re: Gumy 195/60 R15 na Astru F? Poraďte...

Příspěvek od warhy »

Jj, setiny sem přehnal, to je moc málo je tam prostě mezera menší než milimetr a pak při vyšších rychlostech to dělá prostě bordel, jak se třese středa kola :)
Reklama
 

Miro
Moderátor
Příspěvky: 1296
Registrován: 07 lis 2008, 23:55
Bydliště: Rumburk - LOC 50°57'5.428"N, 14°33'25.161"E
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumy 195/60 R15 na Astru F? Poraďte...

Příspěvek od Miro »

tak to bude nejlepší sehnat nějaký plehy nebo alu přímo na OPEL ;)
Pohřební služba ANUBIS - Vaše smrt naše živobytí.
koudalos
Příspěvky: 76
Registrován: 25 srp 2009, 09:28
Bydliště: Brno

Re: Gumy 195/60 R15 na Astru F? Poraďte...

Příspěvek od koudalos »

Mno, tyhle alu jsou přímo oplácký. Údajně origoš. Ale byly na G-čku. Nicméně si nemyslím, že by se Astra F a Astra G lišila o pár desetin mm na středové ose. Spíš to asi bude blbě sjetejma gumama si myslím. Když jsem auto kupoval, měl na tom předchozí majitel origo plechy 14" a na nich nějaký Tescozimáky Vee Rubber. A ty teda kopaly do volantu fest. Pak jsem na to obul pořádný gumy (Vredestein) a pohoda klídek. Tak uvidíme co to udělá, až budu měnit gumy za nové. Pokud mi kolo neupadne, tak bych na tom tu sezónu snad mohl nějak vydržet.
Uživatelský avatar
warhy
Příspěvky: 287
Registrován: 31 led 2009, 16:09

Re: Gumy 195/60 R15 na Astru F? Poraďte...

Příspěvek od warhy »

Jj, však právě říkám, mám ty origo letní 15ky a ty nehází nic a ty zimní plechy, který nejsou origo házjeí jak sviňa, je jasný, ža tyk záleží na typu gumy, rozdíl je když koupíš gumu za 800kč z Tesca a nebo dáš 2000kč za pořádnou gumu z pneuservisu :), jen sem chěl napsat, že i když někdy koupíš pořádnou gumu tak ti to může házet taky,že to skrátka může být diskem :)
koudalos
Příspěvky: 76
Registrován: 25 srp 2009, 09:28
Bydliště: Brno

Re: Gumy 195/60 R15 na Astru F? Poraďte...

Příspěvek od koudalos »

Ještě jsem tak přemýšlel nad tou o pár desetin větší středovou dírou. Myslím si, že by to přece házet nemělo, pokud jsou správně dotažený šrouby. Pokud se to utahuje do kříže, tak se to přece vystředí samo, ne? Nebo se pletu? Taky ten disk může být koplej, ale to by zase snad poznali na váze, že to nějak blbě háže. Jinak pořádná guma je základ! Shity z hypermarketu jsou fakt kolikrát hazard se životem.
Uživatelský avatar
warhy
Příspěvky: 287
Registrován: 31 led 2009, 16:09

Re: Gumy 195/60 R15 na Astru F? Poraďte...

Příspěvek od warhy »

Teoreticky máš pravdu, ale stejně když si koupíš litý kola s jinou středovou dírou, tak si vždycky necháváš dodělat středový kroužky aby to líp sedělo, ale když ti tam dát nejdou tak holt jezdíš bez nich a určitý vibrace se prostě přenášejí do volantu, ono je to všecko se vším ty plechy už nejsou nejnovější, nakleplý nejsou vyvážený sou dobře a pneu sou tam rok starý, šrouby už sice nejsou nic moc, ale všecko co by to mohlo dělat je zkontrolovaný, nic jinýho to bejt nemůže a říkám na letních originálech ani ťuk..... holt některý kola sou případ sám pro sebe :), ale ani to nějak neřeším protože zimní kola tam mám max tak 4 měsíce v roce a to vibrování se objevuje až při rychlostech od 110km/h a tolik v zimě jedu jen párkrát po dálnici :)
koudalos
Příspěvky: 76
Registrován: 25 srp 2009, 09:28
Bydliště: Brno

Re: Gumy 195/60 R15 na Astru F? Poraďte...

Příspěvek od koudalos »

Když jsem ty liťáky nasazoval, zdálo se mi, že to na středovou díru pasuje tak akorát. Ono to může být i tím, že ty gumy předchozí majitel blbě fecoval a jsou špatně sjetý. Je to alchymie. Každopádně auto s nima vypadá úplně jinak! Teď se docela začínám stydět za rezavý lemy! :D
Uživatelský avatar
Fogi
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2010, 10:17
Bydliště: Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumy 195/60 R15 na Astru F? Poraďte...

Příspěvek od Fogi »

mam na astřině v předu 215/40 R17 a v zadu 215/45 R17, auto mam položený na břiše,že pod to nepostavim ani telefon a jsou uuuuplně v klidu. nebudou ti dřít.neboj ;)
Uživatelský avatar
Kuba
Příspěvky: 584
Registrován: 15 led 2009, 20:12
Bydliště: Havířov, Ostrava, Opava, Rýmařov a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumy 195/60 R15 na Astru F? Poraďte...

Příspěvek od Kuba »

Mám na Astře 195/60 R15, zális přes 40 a v pohodě a co se týče těch vibrací. Středová díra liťáků má 60,1mm a náboj 56,6. Při rychlosti na 90 km/hod volant vibroval tak, že nešel skoro jednou rukou udržet a kolem 130 se to uklidnilo (trochu), tak jsem koupil středící kroužky (78,-/ks), nasadil a vše OK ;)
Opel Astra F Caravan 1,6 8V 75kW (1994) alias Suzy + Opel Corsa B 1,0 12V 40kW (1999) alias Létající koberec

Jakékoli díly na jakékoli automobily, více info přes SZ
koudalos
Příspěvky: 76
Registrován: 25 srp 2009, 09:28
Bydliště: Brno

Re: Gumy 195/60 R15 na Astru F? Poraďte...

Příspěvek od koudalos »

Jj, tak to bude asi ono, pač mi to dělalo něco podobnýho. No nic, sundám kolo, přeměřím a kdyžtak koupím. Díky za radu... ;)
Odpovědět

Zpět na „Astra F“