vibrace motoru

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jirikus
Příspěvky: 6
Registrován: 13 kvě 2011, 07:22

vibrace motoru

Příspěvek od jirikus »

Dobrý den Opláci
Potřeboval bych poradit s vibracema motoru. Před časem jsem sem dával dotaz na vibraci auta.
"Zdar. Potřeboval bych poradit s jednou docela nepříjemnou věcí. Mám Vectru C Caravan, modelový rok 2008 s motorem 1,9 CDTI 110kW, a jednou za čas, odhadem za 1000 najetých kilometrů se mi při jízdě rozvibruje celé auto. Začne to v rychlosti kolem 60-90 km v hod, při zařazeném 4, 5 rychlostním stupni. Při šimrání plynu a držení rychlosti to není skoro znatelné, při přidávání se vibrace zvyšujou a je jedno jestli je tam trojka nebo šestka. Někdy pomůže přeřazení, vyřazení na neutrál, někdy až zastavení. Dělá to u letních i zimních kol, takže nějaké vyvážení nebo problém s pneu padá. Vibrace jdou zepředu a rozklepe se celé auto, jako by jelo na kostkách. Veškeré uchycení a uložení zkontrolováno, ale když to není pravidelné, špatně se to v servisu vysvětluje"
Jedna z rad byla, že to dělá regenerace DPF a ten člověk měl pravdu, poslední vibrování bylo v čase regenerace DPF, motor znatelně vibroval nahoru dolů i při volnoběhu, a při jízdě podle otáček motoru buď silněji nebo slaběji, jako by auto jelo po kočičích hlavách, jelikož je to jednou za cca 1000 km, můj mechanik neví čím to je, silentbloky motoru zkontrolovány, OPCOM žádné chyby, vstřiky v hodnotách -0,04, -0,19, -0,15, +0,39, když to nevibruje, motor běží pravidelně, bez nějakých problémů, u statické regenerace žádné vibrace nepozorovány.
Dík za všechny rady
Jirik
Přílohy
vstřiky.jpg
Vectra C Caravan, 2008, Z19DTI, 110 kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ondrej Janicek
Příspěvky: 10
Registrován: 14 dub 2013, 13:29

Příspěvek od Ondrej Janicek »

Zdarec. Mam dotaz zda si to nejak vyresil. Mam totiz stejny problem :(

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Vauxhall Vectra
1.9 CDTI elite 150
2008
Odpovědět

Zpět na „Diesel“