Sportovní vzduchový filtr

Moderátor: Moderátoři

pipas
Příspěvky: 47
Registrován: 04 dub 2012, 08:13
Bydliště: Havířov

Sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od pipas »

Ahoj kluci,

mám takový "problém". Na své auto opel vectra b 2.0i jsem si dal místo originálního vzduchového filtru sportovní konusový filtr. Vše je v pohodě, má to pěkný zvuk při vysokých otáčkách, ale když motor jede na volnoběch tak to z ní jako diesel. Když stojím na parkovišti a výjdu z auta, tak to je fakt zvuk jako by v tom motoru někdo chrochtal. Když jsem tam vrátil zase orginál zvuk zmizel a motor měl zase klasický tichá chod. Máte někdo podobný problém ne zkušenost ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od Colommbo »

Nevím, tyhle věci nepoužívám, ale hlavně je dobré ten kónus odstínit od motoru, aby nenasával horký vzduch a taky jej udržovat vlhký tím spec. zvlhčovadlem, aby vůbec zachytával vzdušný sajrajt, bo jen tak suchý filtr (kónus) je na nic... A to chrochtání, myslím, způsobuje vzduch procházející filtrem... :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
P.S.
Příspěvky: 468
Registrován: 28 říj 2009, 20:33
Bydliště: Karlovarsko

Re: Sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od P.S. »

jak píše kolega je to tím sportovním filtrem já jich už pár s aut vyhodil sou řidší a do motoru přes ně prochází víc bordelu a na výkonu to znát neni já je beru jako vyhození peněz :|
VB 1.6 16V 74 KW 1996 -ex
škoda octávie combi 1.9 TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74 KW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od Colommbo »

Mno, zcela upřímně - já mám naprosto stejný názor, tyhle kónusy jsou jen zvukový placebo a zasajrajtěj sání, váhu vzduchu a potažmo i motor, ale nechtěl jsem hned po ránu kazit pipasovi radost... :oops: Ty filtry jsou řídký, takže akorát propouštějí víc vzduchu a pak to může chrochtat - pokud vyndáš origo filtr z airboxu nebo od něj odpojíš hadici sání a nastartuješ, bude ti to chrochtat taky, schválně to můžeš zkusit, aby ses přesvědčil na vlastní uši... ;) To, že má motor "sportovnější" zvuk, je jediný výsledek použití kónusu...
W124 E320 R6 Coupé 1994
pipas
Příspěvky: 47
Registrován: 04 dub 2012, 08:13
Bydliště: Havířov

Re: Sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od pipas »

Vůbec jste mi nezkazili náladu po ránu :D . Já to tam akorát zkoušel dát minulé léto a zajímalo mě to proč to dělá takový bordel. Jinak celou dobu tam mám origo. Ale mám spíše v plánu koupit přímo vložku do airboxu od K&N.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od Colommbo »

To už je trochu moudřejší, nebude to brát horkej vzduch od motoru, což je základní předpoklad správné funkce. Nicméně i tak vlhčit, vlhčit a vlhčit... ;)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Miro
Moderátor
Příspěvky: 1296
Registrován: 07 lis 2008, 23:55
Bydliště: Rumburk - LOC 50°57'5.428"N, 14°33'25.161"E
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od Miro »

a určitě si připlatit za prověřenou značku Green, K&N ;) ja mam vložku K&N a každejch 15tis vyperu vysuším a naimpregnuju ;) ;)
Pohřební služba ANUBIS - Vaše smrt naše živobytí.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od Colommbo »

A vnímáš nějaký rozdíl mezi origo a tím K+N filtrem v airboxu, Miro...? :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
mareton
Příspěvky: 91
Registrován: 21 led 2013, 22:13

Re: Sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od mareton »

Když už jsme u toho výkonu. Jaká je nejsnažší cesta k hardwarovému zvýšení výkonu? Tak filtr si tedy škrtám... dále zbývá vejfuk (tomu moc nevěřím a nechci aby mi auto dělalo kravál, což ty sportovní většinou dělají)... pak co? Dejme tomu, že mám 15 tisíc a chci víc koníků aby mi to nezničilo motor...
A věci jako swap nepište ;-)
Vectra 1.9 gts 110 KW na 18kách
vectra11
Příspěvky: 138
Registrován: 27 úno 2013, 21:13
Bydliště: Severní Morava

Re: Sportovní vzduchový filtr

Příspěvek od vectra11 »

15000 do pokladničky a šetřit na silnější auto. To je nejsnadnější cesta k "hardwarovému" zvýšení výkonu-opravdu. Jinak tomu výfuku věř,jenže výfuk nejsou tlumiče. Výfuk začíná u motoru...
Jo a v jednom díle něco podobného zkoušeli,různé úpravy atd. Co myslíš,že mělo největší vliv na zrychlení? Snížení hmotnosti. Takže zadní sedačky a všechno nepotřebné ven :D
Vectra B,Z18XE,LPG,Diagnostika OP-COM+LPG Stag4
Odpovědět

Zpět na „Vectra B“