Motor "klepe" Corsa C 1,0

Moderátor: Moderátoři

ljelencik
Příspěvky: 20
Registrován: 17 bře 2012, 21:10
Bydliště: UNL

Re: Motor "klepe" Corsa C 1,0

Příspěvek od ljelencik »

Ahoj, tak mě po výměně oleje, filtrů atd, začal motor taky klepat. Bylo to postupně se zvyšující zvuk klepání nejspíš vstřiků. Nemohl jsem nikde nic najít a pak mě napadlo překontrolovat těsnost všech spojů sání. Měl jsem povolené stahovací spony a nabíralo mi to falešný vzduch, pro jistotu jsem přetěsnil i ten plast nad klapkou, je tam takové tenké těsnění, utěsnil jsem to červeným silikonem na 300stC. Po dotažení a ujetí pár km se vše vrátilo do normálu.
Klepalo to jen při volnoběhu a nízkých otáčkách do 1000.

S nad ti to pomůže
Corsa C, z12xe, dodělané el.zrcátka, denní svícení
Reklama
 

FANDA73
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2014, 09:53
Bydliště: SK-V.KRTIS

Re: Motor "klepe" Corsa C 1,0

Příspěvek od FANDA73 »

Ahojte.Ja som kupoval Corsu C 1,0 pred rokom a pol od stareho pana/moj krstny/.On to kupil v opli a bol prvy majitel, poctivo servis robil takze auto bolo na 109300km vo velmi dobrom stave.Ale tiez, ked ho nastartoval na studeno zvuk ako diesel.Vysvetlil mi/aj som si myslel/, ze to klepe retaz nakolko na 120tis.km sa ma menit. Po zahriati zvuk vcelku ok.Ked som mal najazd.118000km dal som menit komplet rozvod.sadu/Febi bielstein/ a motor ide tisko aj na studeno aj zohriaty.Teraz mam 129250km, cize 20tis.ako som kupil a som spokojny.Spotreba vyborna, jazdim kazdy den do prace, STK,EK bez problemov.Je to moj prvy opel/mal som uz 13aut-aj fungl nove/,ale na ten maly obsah ma aj vykon slusny, aj zrychlenie.Jazdim vacsinou sam, samozrejme, ze ked sadnu 4-5ti tak to uz pociti.Ja som kupoval kvoli tomu, ze to od krstneho a ze lacna udrzba a spotreba.Zacinam si ho pomaly vylepsovat vizualne, nakolko som sa rozhodol, ze si ho asi ponecham natrvalo.
opelfan
Příspěvky: 22
Registrován: 15 říj 2013, 20:40

Re: Motor "klepe" Corsa C 1,0

Příspěvek od opelfan »

Ahojte,

zohriaty motor už celkom slušne klepoce. Momentálne tam mám 80.000 km. Koľko km teoreticky zvládne ešte rozvodová reťaz ak motor točím max. do 3000 ot? S autom som spokojný, jazdím so spotrebou dieslu, ale 300 euro za rozvody sa mi nechce dávať.
FANDA73
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2014, 09:53
Bydliště: SK-V.KRTIS

Re: Motor "klepe" Corsa C 1,0

Příspěvek od FANDA73 »

300? to kde riesis? ja som na nete kupil komplet sadu za 67e-FEBI BILSTEIN-Nemecko a kamos mi to urobil hned aj s vymenou oleja, filtrov vsetkych a sviecok za 60e za pracu.Mal som 117000km, ma sa menit pri 120, ale mne to pri kupe pri 109tis.km na studeno klepalo ako diesel.Po vymene ticho.Spokojnost-uz mam 137tis.km.
opelfan
Příspěvky: 22
Registrován: 15 říj 2013, 20:40

Re: Motor "klepe" Corsa C 1,0

Příspěvek od opelfan »

Kde berieš také ceny? Vynikajúca cena za prácu, však je to asi na 3 - 4 hodiny, alebo nie?
FANDA73
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2014, 09:53
Bydliště: SK-V.KRTIS

Re: Motor "klepe" Corsa C 1,0

Příspěvek od FANDA73 »

veci som kupil na autodielyvm alebo fifoautoshop uz presne neviem , vacsinou kupujem tam.nie som mechanik, ale vraj pri vymene retaze treba rozobrat motor takze roboty dost.mne to robil kamos aj predtym na citrone mi remen menil.On opravuje auta a teraz mi je uz aj kolega v praci.
Odpovědět

Zpět na „Corsa C“