zadni parkovaci asistent

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
CHlebaCZ
Příspěvky: 128
Registrován: 22 kvě 2016, 15:11
Bydliště: Slavkov u Opavy

zadni parkovaci asistent

Příspěvek od CHlebaCZ »

caute lidi mam problem s asistentem v navodu pisi, ze zadni par. asistent se aktivuje po nastartovani to je ok . Ja ho vypnu, ale kdyz dojizdim k semaforu tak se opět zapne.
v navodu je napsane pokud jedu pomaleji jak 11Km/h tak se autom. zapne jenže to je psane pro předni par. asistent a ja mam jen zadni, ktery by se měl zapinat jen při zpatečce mate taky takový problem?
Reklama
 

morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: zadni parkovaci asistent

Příspěvek od morgoth »

Jojo, to je skvělá vlastnost těch senzorů že jsou zapnuté pořád i při vyřazení na neutrál. Vypnout se to dá tlačítkem senzorů u řadící páky (předpokládám že i verze jenom se zadními ho tam má taky), samy se pak zase zapnou až po zařazení zpátečky.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Uživatelský avatar
yogi83
Příspěvky: 57
Registrován: 27 dub 2016, 21:47

Re: zadni parkovaci asistent

Příspěvek od yogi83 »

ano a serie ma to spolu s automatickym zapinanim stretavaciek...

najnechutnejsie je to vtedy ked zastavim, idem nieco vybrat z kufra a vnutri to huci jak debilne. Aspon pri otvorenom kufri tam mohol byt nejaky snimac, ktory by ich vypinal/nezapinal...
1.6T, 147kW, Innovation+Inovace = ziadne zbytocne kraviny (...iba Start/Stop...)
CHlebaCZ
Příspěvky: 128
Registrován: 22 kvě 2016, 15:11
Bydliště: Slavkov u Opavy

Re: zadni parkovaci asistent

Příspěvek od CHlebaCZ »

morgoth píše:Jojo, to je skvělá vlastnost těch senzorů že jsou zapnuté pořád i při vyřazení na neutrál. Vypnout se to dá tlačítkem senzorů u řadící páky (předpokládám že i verze jenom se zadními ho tam má taky), samy se pak zase zapnou až po zařazení zpátečky.
jo to prave delam že je vypnu tlacitkem. dojedu k semaforu rychlost klesne pod 11 znova se zapnou, kdyz se rozjedu nad 11km/h tak se vypnou to by měli delat pokud mam i předni senzory ale ja mam jen zadni
takze jediny zpusob jak udelat aby se nezapinaly autom. tak nesmim vyrazovat pred semaforem ale az kdyz zastavim potom se u mě nezapnou
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: zadni parkovaci asistent

Příspěvek od mattonecz »

a čemu to vadí? nemá smysl to vypínat protože se hned zapnou. když je vypneš v nastavení auta tak se ale asi nezapnou.
každopádně při normální jízdě to je uplně jedno, málokdo se tak lepí aby to pípalo
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: zadni parkovaci asistent

Příspěvek od morgoth »

Vadí to akorát že to je otravné, je to další úplně zbytečná nedomyšlenost jako zrcátka co nejdou sklopit klíčem. Jinak myslím že i po vypnutí v nastavení vozidla se senzory znovu zapnou po opětovném nastartování.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: zadni parkovaci asistent

Příspěvek od norinco »

To pípání je šílený, ze začátku jsem to vypínal, nyní to již ignoruji. Po vypnutí v nastavení vozidla je to po každém nastartování opět aktivní. Každopádně, když někoho vezu, tak se tomu pípání podivuje (co se to děje).
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

zadni parkovaci asistent

Příspěvek od Eisy »

To bude asi zasa nejaka "nova vychytavka" Insa mi to nerobi, tam mam predok aj zadok a Astra J mam len zadne a tiez mi to nerobi. Pokial nedam spiatocku ...
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: zadni parkovaci asistent

Příspěvek od Sunman »

Insignia mala v prvých dvoch rokoch hromadu podobných blbostí v SW - napr. po vypnutí motora sa zapli xenony aby sa zase po vytiahnutí kľúča vypli.

Insignia MY16 má podobnú blbosť so senzormi - po zaradení spiatočky sa aktivujú senzory a potom po rozbehnutí ostávajú aktívne predné senzory pri každom zastavení. Dajú sa síce na rozdiel od K-čka vypnúť tlačítkom ale ďalšie cúvanie ich opäť aktivuje.,
Toto u MY14 nebolo, tam sa po rozbehnutí predné senzory deaktivovali a ostali neaktívne.
Uživatelský avatar
xholy24
Příspěvky: 93
Registrován: 18 zář 2016, 11:51
Bydliště: Nejdek

Re: zadni parkovaci asistent

Příspěvek od xholy24 »

Zdravim. Uvažuji o dodatečné montáži zadních parkovacích senzorů na ST. V oplu mi řekli 8200Kč což mi přijde dost. Má někdo zkušenost s univerzálními senzory a její montáži na nové auto? A co záruka u oplu, neporuší se? Bohatě mi stačí z akustickou signalizací.
Na netu mě zaujali elektromagnetické senzory, které se nemusí vrtat, ale nevim jak budou fungovat: http://parkujeme.cz/detail/239-parkovac ... ent-pel-10
Opel Astra ST enjoy 1,4 74Kw
By holy
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“