světlá výška podvozku - caravan

1991-1998

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jirka
Příspěvky: 12
Registrován: 14 zář 2009, 21:01

světlá výška podvozku - caravan

Příspěvek od jirka »

Zdravím Vás,
mám trochu problém při přejezdu nerovností, a i s neodhrnutou silnicí - občas škrtám podvozkem v přední části auta. Dříve jsme jezdili starým polem, které bylo o dost výš a ani ostatní auta (felície, nějaký ford atd) v ulici s tím nemají problém. Mám z toho trochu obavu - abych něco neurval, nebo neprorazil.. Tak by mě zajímalo, jestli má někdo podobný problém, nebo jestli se nedá někde najít správná výška podvozku nad silnicí? - Tím bych mohl ověřit, jestli je to u všech aster, nebo jen u naší..

Předchozí majitel nechal měnit přední pružiny (podzim 09). Nevím, jestli můžou mít vliv třeba staré tlumiče? Nebo je opotřebované něco jiného?

jedná se o Astru F Caravan 1,4 16V, pneu dle TP- 175/65 R14, huštěné dle příručky.

Děkuji.
Jirka
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 950
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: světlá výška podvozku - caravan

Příspěvek od milosh »

Zkus si nekde na parkovisti zaparkovat vedle stejneho auta a uvidis ;)
Uživatelský avatar
m.artty
Příspěvky: 1031
Registrován: 06 pro 2008, 11:14
Bydliště: Litvínov, občas Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: světlá výška podvozku - caravan

Příspěvek od m.artty »

Tlumiče na to vliv trošku můžou mít - když jsou už hodně vylítané (řekněme už měly být vyměněny před 10 tis. km), tak auto může o něco klesnout. Potom by na to mohla mít vliv délka tlumičů - vyrábějí se kratší tlumiče pro sportovní podvozky a pokud je tam předchozí majitel dal, je to jasné. Další co to může ovlivňovat jsou pružiny - zase jestli tam jsou kratší sportovní pružiny.... Ještě by se mohlo stát, že by byla pružina prasklá, ale to je nejméně pravděpodobný - auto by bylo nakřivo, protože obě pružiny neprasknou najedenou :D

Jak psal Milosh, zaparkuj vedle stejnýho auta a podívej se, jak jste na tom s výškou... potom to má cenu kdyžtak nějak začít řešit.
Opel Kadett GSi cabrio ---> Obrázek

Opel Astra 1,7 TD ---> Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba
Příspěvky: 584
Registrován: 15 led 2009, 20:12
Bydliště: Havířov, Ostrava, Opava, Rýmařov a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: světlá výška podvozku - caravan

Příspěvek od Kuba »

Pokud by jsi chtěl, tak bych Ti sem mohl hodit stránku z knížky "jak na to", která je přímo zaměřená na Opel Astra F (jak sedan, tak hatchback a i caravan). Tak to je napsané, ale teď jsem na jiném PC, tak Ti to tady nenapíšu, ale jak se dostanu na svůj (do konce tohoto týdne), tak to sem hodím.
Opel Astra F Caravan 1,6 8V 75kW (1994) alias Suzy + Opel Corsa B 1,0 12V 40kW (1999) alias Létající koberec

Jakékoli díly na jakékoli automobily, více info přes SZ
Odpovědět

Zpět na „Astra F“