trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Joska »

hele a co to protáhnout E85?? mě to od karbonu na Géčku pomohlo.
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Reklama
 

sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

palah vlozil dobrej clanek..problem asi bude vazne tento,ale zas ja mam najeto cca 4500km a auto uz cuka od zacatku takze by bylo zvlastni kdyz uz by za tim stal karbon..ve clanku pisou ze lepsim benzinem s aditivama si clovek nepomuze protoze je to vstrikovano do valce a ne na saci ventil,ale pod clankem zas pisou ze predejit se da lepsim palivem s aditivama,tak si vyber...olej asi bude znamenat vic nez si kdo mysli,tak uvidime..a co se tyce aditiv tak zatim jedine co funguje je millers a jejich pripravek na odstraneni karbonu..mam ho uz doma tak ho co nejdrive vyuziju,kolega uz dal a problem s cukanim a kovovymi zvuky zmizel..

jeste jeden poznatek co jsem si vsiml je ten ze dexos2 obsahuje siru a hlavne v clanku psali ze pro tyto motory se musi pouzivat oleje bez obsahu siry!!ze by ale tohle pri vyrobe nikdo neresil???
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jozuo »

Haluz že ja napríklad mením olej po max 12 000 km, teraz tam lejem len viacoktánový benzín, dokonca som začal do viacoktánového pridávať aj Millers aditívum a cuká to stále :roll:
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

https://www.pipaoils.cz/produkty/aditiv ... aner-250ml

zkus tohle..kamos zkusil pry funguje..ja ho mam taky uz doma a co nejdrive zkusim..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
yggdrasilsk
Příspěvky: 164
Registrován: 28 dub 2016, 14:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od yggdrasilsk »

neviem mne to na 100 oktan necuka ani nevydava kovove zvuky, pod dvoch nadrziach 95 plus millers som dal 100oktan a ide super, dam dalsiu 100ku slovnaft a uvidime. Inak ten cistic vstrekov mam doma tiez len s nim udajne treba opatrne...skusim aj ten neskor. Snazim sa pri predbiehani podradovat na 4ku, ale dnes som predbiehal 3krat an 6tke z 95 na 120 a pohoda...fakt neviem.
VW Golf 6 Variant 1.6 TDi
Opel Astra-K ST Inovation 1.4T už doma
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

jozuo píše:Haluz že ja napríklad mením olej po max 12 000 km, teraz tam lejem len viacoktánový benzín, dokonca som začal do viacoktánového pridávať aj Millers aditívum a cuká to stále :roll:
Jestli tam ten karbon už je tak se ho těžko zbavuje asi no.. zkus jet 200+ 10minut v kuse :lol:
Se stooktanem
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

Chlapy už sme su tu raz o tom bavyli. Nepomohli by nam nejaké super dobré sviečky aby došlo k dokonalejšemu zhoreniu paliva a možno aj k výpáleniu už naneseného karbonu.
DENSSO Iridium Power alebo NGK? Neviem ale čo by na to povedal nejaký odborník?
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jozuo »

mattonecz píše:
jozuo píše:Haluz že ja napríklad mením olej po max 12 000 km, teraz tam lejem len viacoktánový benzín, dokonca som začal do viacoktánového pridávať aj Millers aditívum a cuká to stále :roll:
Jestli tam ten karbon už je tak se ho těžko zbavuje asi no.. zkus jet 200+ 10minut v kuse :lol:
Se stooktanem
200+ neviem kde by som roztiahol u nas na taku dobu bez pokuty ... inak som zvedavy ako dopadne tvoje auto a ci to problem odstrani. Ak ano v Opli budem kazdy den myslim aby to riesili


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Kde je vule tam je cesta :lol:
Jojo ja psal rok maily do Opelu nez sem je donutil neco delat...
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

Peto píše:Chlapy už sme su tu raz o tom bavyli. Nepomohli by nam nejaké super dobré sviečky aby došlo k dokonalejšemu zhoreniu paliva a možno aj k výpáleniu už naneseného karbonu.
DENSSO Iridium Power alebo NGK? Neviem ale čo by na to povedal nejaký odborník?
NGK su tam uz od vyroby a su aj v Jcku, TSI, EB,.... takze tymi to nebude. Napr u THP je karbonovanie sposobene konstrukciou motora. BMW si svoje motory upravilo a od nejakeho roku uz nekarbonuju. Najvykonejsi THP, ktory je v Peugeote RCZ ma tiez HW upravy proti karbonovaniu, no tie slabsie karbonuju veselo dalej. Tie upravy si uz presne nepamatam, ale vyslim, ze povodne tam bol variabilny zdvyh ventilov iba na jednej strane, potom pridali aj druhu stranu, cim sa zmenilo virenie zmesy a recyrkulacia spalin a prestali sa usadzovat nanosy na valcoch/piestoch a ventiloch.
Je tu niekto, kto jazdi 4hodiny a dlhsie trasy aspon raz a mesiac-dva? (Osobne jazdim niekedy 4-7hodinovky a na motor to ma velmi dobry vplyv najma s castou vymenou oleja). Vtedy sa olej a motor dobre prehreje a priebezne rozpusta karbon. Ten by nemusel mat problemy s trhanim.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“