trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

O tom oleji GM som povedal len svoj svoj nazor. Kazdeho vec osobna aky olej bude davat dalej.
Dost zaojimave ze niekomu olej riesi problem z trhanim a inemu nie. To je zahada ???
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Reklama
 

sysel777
Příspěvky: 7
Registrován: 26 srp 2017, 16:12

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sysel777 »

No ocividne problem s trhanim zdaleka nieje vyrieseny.
Ja sa len cudujem, ze preco ine motorizacie s trhanim problem nemaju, a predpokladam, ze olej sa tam dava rovnaky, nie ? 1,6T trhanim netrpi ? Keby bol problem s olejom, tak bude trhat aj 1,6T.
No skoda tej Astry. Bolo to pre mna idealne auto, ale takyto velky pruser s motormi ma odradza. Musim hladat inde :x
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Olej dělá hodně, když je tam od nového auta tak možná i 100%. V autech kde byl dexos 2 to s novým olejem lépe jede a méně žere..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Olej nekterym pomohl-nekterym problem uplne vyresil..je to mozna tim ze nekteri na stary olej najeli vic km a tudiz asi v motoru vic karbonu,nekteri uz od zacatku davali aditiva coz se asi taky vyrazne projevilo ze se motor tolik nezanasel..ale psat o oleji gm ze je to shit je nesmysl..chtelo by si to o tom neco precist nez tady psat nesmysly..kazdej olej ktery ma nejake specifikace je vhodny pro dany typ auta a neni to o tom ze kdyz tam nalejes titanove silny castrol ze je neco vic nez gm..jsou to jen reklamni tahaky a lidi na to slysej..na oleje gm jezdej i jine auta a treba i opc ktere jsou vykonove nekde jinde a nikdy nebyl problem s olejem..co se tyce 1.6turbo ta udajne netrha ale taky je to jiny motor a je tam tusim predepsan dexos2..chyba taky muze byt jeste ve svickach ci sw,kazdopadne ale olej ma velky vliv a kdo tomu neveri tak at si precte neco o slozeni..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

sladas opc píše:Olej nekterym pomohl-nekterym problem uplne vyresil..je to mozna tim ze nekteri na stary olej najeli vic km a tudiz asi v motoru vic karbonu,nekteri uz od zacatku davali aditiva coz se asi taky vyrazne projevilo ze se motor tolik nezanasel..ale psat o oleji gm ze je to shit je nesmysl..chtelo by si to o tom neco precist nez tady psat nesmysly..kazdej olej ktery ma nejake specifikace je vhodny pro dany typ auta a neni to o tom ze kdyz tam nalejes titanove silny castrol ze je neco vic nez gm..jsou to jen reklamni tahaky a lidi na to slysej..na oleje gm jezdej i jine auta a treba i opc ktere jsou vykonove nekde jinde a nikdy nebyl problem s olejem..co se tyce 1.6turbo ta udajne netrha ale taky je to jiny motor a je tam tusim predepsan dexos2..chyba taky muze byt jeste ve svickach ci sw,kazdopadne ale olej ma velky vliv a kdo tomu neveri tak at si precte neco o slozeni..
1,6 uz ma priamy vstrek??
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Myslim ze ma ale nejsem si uplne jistej..ale v mazacim planu pro tenhle motor pisou dexos2 tak tezko rict co je tam jinak
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Ma primy vstrik. Resite tu furt dokola nesmysly.. Novy auta ASI netrhaj, nikdo to neni schopen rict na 100%.
Na druhou stranu trhaj i WV, Skoda atd., jak tu nekdo psal, vsechny primovstriky maj urcity problemy.

Po vymene oleje je na tom astra myslim dost dobre, vykon i spotreba se znatelne zlepsily. Mne osobne hodne laka chip na nejakych 170-180 koni s odladenim na brzde, kde by se to mohlo vyhladit uplne.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
brycedoe
Příspěvky: 58
Registrován: 16 úno 2017, 18:48

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od brycedoe »

Ahoj,

za mě s astrou velká spokojenost. Olej jsem měnil sám jenom čistě preventivně. Na to, že to je 92 kw tak jede moc pěkně. Na druhou stranu je pravda, že kromě jedničky se pod 2000 otáček nedostávám, což si myslím, že dělá hodně. Jak jsem prošěl fora, tak má každý nový motor něco. Pokud nepočítám mazdy, ale trojka na mě byla malá a šestka drahá.

Edit:
Jezdím 100% Prahu a spotřeba se drží mezi 6,8 a 7,4 což při občas velmi pomalému provozu považuji za adekvátní. Předtim jsem měl 1,9tdi a tam jsem jezdil obdobně trasy za 7,4 v zimě i více, kde trvalo než se litinový motor alespoň trochu ohřál. Ale výlety k 6000 nejsou nereálné, hlavně když predjizdim, tam si užívám, když nemusím radit hned jak dieselu. Současné nejsem líný si podražit, když vidím pásmo kolem 2000 a mírný kopec.

Zkrátka jednou za dva roku udělám dekarbonizaci https://www.facebook.com/decarbo.cz/?fref=ts
Naposledy upravil(a) brycedoe dne 28 srp 2017, 19:42, celkem upraveno 1 x.
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

kamos jde pristi tyden na chip..motor 1.4 92kw..maji i certifikat a zpisou mu do technicaku..muzou navysit maximalne o 20%..bude mit 110kw a kroutak 280nm..tak jsem zvedav az da vedet pisnu..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
brycedoe
Příspěvky: 58
Registrován: 16 úno 2017, 18:48

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od brycedoe »

sladas opc píše:kamos jde pristi tyden na chip..motor 1.4 92kw..maji i certifikat a zpisou mu do technicaku..muzou navysit maximalne o 20%..bude mit 110kw a kroutak 280nm..tak jsem zvedav az da vedet pisnu..
Pokud mají brzdu před i po, tak jsem zvědavý, hlavně na průběh kroutaku
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“