Výměna svíček

Opel Astra K návody, opravy, rady, tipy.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Výměna svíček

Příspěvek od morgoth »

Pár lidí tu mělo zájem o návod, jak měnit svíčky. Je to celkem jednoduchá záležitost, pokud alespoň trochu víte jak na to (já to ze začátku nevěděl :)), při troše zručnosti počítejte tak s 45 minutami práce. Z nářadí je potřeba:
  • Torx šroubovák (tuším že T27) na jeden šroub co drží plastový kryt motoru
  • Klíč 10mm na šrouby u cívek
  • 14mm klíč na svíčky, ten se celkem špatně shání, já koupil tenhle - má v sobě magnet, takže svíčku snadno vytáhnete
  • Ideálně momentový klíč s vhodným rozsahem, podle výrobce svíček se mají utahovat momentem 10-20Nm, já koupil tenhle. Jako snad jediný má použitelný rozsah jak na svíčky, tak i na kola (140Nm). V balení je i 10cm prodlužovací nástavec, se kterým je to ale dost na těsno, ještě jsem si koupil 25cm 1/2" prodlužovací nástavec cca. za 100 v globusu
  • Svíčky, buď originál GM 55490097, nebo NGK 91970
Postup:

1. Sundat plastový kryt motoru - je potřeba odšroubovat 1 torx v přední části a víčko otvoru pro olej. Kryt je pak už jen nacvaklý na dvou místech, stačí trochu zabrat a sundat
Obrázek

2. Sundat pěnovou izolaci pod krytem, pozor vzadu je to chycené kolem kabelů tak trochu opatrněji
Obrázek
3. Odpojit kabely u cívek - červenou pojistku vysuneme nahoru, pak stačí konektor mírně zatlačit doleva a vysunout
4. Odšroubovat šrouby u cívek
5. Vytáhnout zapalovací cívky - jsou na svíčkách jakoby přisáté, stačí je nadzvednout co to půjde a chvilku je tak držet, oni se sami uvolní
Obrázek
6. Strčit klíč do díry a svíčku vyšroubovat, stačí klíčem povolit a pak jen rukou uvolnit. Pokud to budete dělat z leva jako já, tak zjistíte, že musíte stejně vyndat i sousední cívku, jinak se tam s klíčem nevejdete
Obrázek

Teď už stačí jen zašroubovat nové svíčky a utáhnout je na správný moment, vrátit zpátky cívku, přišroubovat, vrátit zpět izolaci a kryt motoru.

O víkendu jsem najel něco přes 300 km po okreskách i dálnici, přiznám se ale že prakticky žádný rozdíl v chodu oproti starým cívkám jsem nepozoroval.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Reklama
 

stingray
Příspěvky: 52
Registrován: 24 říj 2016, 18:28

Re: Výměna svíček

Příspěvek od stingray »

Vdaka za podrobny navod.
Opel Astra ST 1,4 Turbo, 92 kW, r.v. 2017, Power Red, Navi + zimná sada
Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Výměna svíček

Příspěvek od sova »

Tak jsem je nechal vymenit v autorizaku a vyslo to na 2300,- za 4 svicky + 360,- prace. Vzhledem k cene svicek na doopla.cz to nema zadny smysl si to menit sam. Kdybych si mel vsechno na aute delat sam, tak automechanici nemaj co zrat :lol:
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Výměna svíček

Příspěvek od mattonecz »

při troše zručnosti to je 10 minut :D ale dobrá práce, mně to dělal kámoš servisák a jen sem na to koukal
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Výměna svíček

Příspěvek od Marek L »

Ahoj. Sorry za otázku, ale vypadá to, že mám na své Insi B stejné svíčky jako jsou pro Astru K 1,4T uvedené výše, tedy s kuželovým sedlem.
Vzhled motoru velmi podobný a postup výměny svíček totožný.
Chápu to správně tak, že tyto svíčky pro 1,4T Astru K s kuželovým sedlem se obecně utahují o něco méně, než svíčky s plochým sedlem?
Díky.
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Jak na to“