Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
cejkin
Příspěvky: 50
Registrován: 19 lis 2009, 07:27
Bydliště: Praha

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od cejkin »

ahoj, taky mi to dělá ... horní uložení tlumičů, ložisko, stabil. tyčky a tyče řízení včetně příslušných čepů mám nové ... takže zbývá uložení příčného stabilizátoru a ramena ... dělal někdo z vás to uložení stabilizátoru sám ? díl je opravdu za hubičku, ale myslím, že samo domo to nezvládnu, je to hodně blbě přístupný, dík za info, případně za fotky z opravy. jo, kdyby někdo dělal i ramena a měl to nafocený, budu tuze vděčný i za ně. dík
Opel Signum 2.2 Direct , 114 kW , r.v. 2004 - prodáno
Reklama
 

Uživatelský avatar
novotnypepa
Příspěvky: 84
Registrován: 31 led 2010, 10:55
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od novotnypepa »

Georgino píše:Kam se tedy presne ma to WD-cko nastrikat? Uklidnuje me pocit, ze tomu autu nic neni, ale to vrzani je strasne neprijemny...
Stačí prostříknou uložení stabilizátoru, zvedl jsem auto na hever, wd s trubičkou a to je vše, ale je to jen na chvilku. Voda a sůl udělá své. Na jaře se chystám na výměnu. Zimu to musí vydržet. :(
VECTRA C CARAVAN r.v. 2005, Z19DTH 110kw, CD70navi
ZILON PV
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2009, 12:55

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od ZILON PV »

:lol: jj, hlavně to použij, když bude mrznout, to tím WD-éčkem stoprocentně pomůžeš :lol: Pak tě to už vůbec nebude vrzat... ;)
PS: nechej to v klidu, to je tím stabilizátorem
suzuki
Příspěvky: 23
Registrován: 18 zář 2010, 13:36

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od suzuki »

zdravím práve som vymenil tyčky stabilizátoru a vŕzganie nezmizlo vŕzga stále... takže? že by to boli tlmiče???
zazík
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2010, 17:58

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od zazík »

to bude tím uložením příčného!!! stabilizátoru jak jsem psal, mě taky vrzalo,promázli v servise,nachvilku pomohlo a vržu zase,ted ty dvě gumi nechám vyměnit,jsou pod motorem před kabinou a drží stab. tyč,která spojuje obě kola,asi 180 kč za kus,ty jsi vyměnil stabil. tyčky(kostice),ty většinou začnou klepat ;)
VeCe Z18XE,2003
Uživatelský avatar
kdaki alias kuře
Příspěvky: 24
Registrován: 21 kvě 2009, 14:35
Bydliště: MS kraj Český Těšín

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od kdaki alias kuře »

To cejkin: uložení příčného stabilizátoru jsem musel nechat na servis, páč s tím nešlo hnout, jak to bylo zapečené :o . No a co se týče ramen, tak si pořiď knížku jak na to a jestli si aspoň trochu zručný, tak si to uděláš sám, i ten stabilizátor.
Georgino
Příspěvky: 64
Registrován: 08 lis 2010, 15:29

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od Georgino »

Tak se mi to vcera vyresilo, praskla mi pruzina... Uvedomil jsem si, ze celou dobu to byl zvuk, jako kdyz se napruzena pruzina nejak divne vrti v tech miskach nebo tak neco... Mate s tim nekdo zkusenost?
suzuki
Příspěvky: 23
Registrován: 18 zář 2010, 13:36

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od suzuki »

takže uloženie stabilizátora vymenené=VŔZGANIE ODSTRÁNENÉ !!!!!!!
Po tom ako dáte dole tú kov. svorku ktorá drží gum. uloženie je pekne vidieť ako je pod ňou guma nepravidelne zodraná a to spôsobuje to vŕzganie, vybrúsil som to do hladka osadil tú gumu a problém je naozaj preč... ak by chcel niekto foto neni problém... ak máte wece 05 ako je môj model je tam ten širší priemer vnútorný aj keď páni v autokelly používajú gumenné metre a dali mi menší stredový priemer neviem síce z akého dôvodu, ale dalo sa to tam bez problémov napasovať... vďaka za reakcie... zazik mal si pravdu, thanx
suzuki
Příspěvky: 23
Registrován: 18 zář 2010, 13:36

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od suzuki »

PS: ak by to chcel niekto odstrániť dočasne tým mazaním je nutné premazať injekčnou striekačkou miesto medzi gumov a tou kovovou svorkou čo to drží... ja som mazal predtým miesto medzi gumov a tyčou stabilizátora a to samozrejme nepomohlo-myslel som že tam sa to pretáča a preto to robí...
enst
Příspěvky: 4
Registrován: 19 led 2011, 20:41

Re: Vrzáni nebo vůle přední nápravy/řízení - pouze v zimě

Příspěvek od enst »

Toto vrzání jsem měl taky,vymenil jsem gumy na uložení předního příčného stabilizátoru,od vymeny jsem najezdil 2000km a zatim nic nevrze. Ale vymena doma na koleni je slozitejsi a namahavejsi,jsou k tomu potreba dva hevery a ouzke ruce a dlouhe prsty.
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Podvozek a řízení“