Fiona & Ruby

Ukažte ostatním vaše auto

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 79
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

Ale ono to nemusí vycházet blbě ani když budeš nabíjet na veřejných nabíječkách - jen to chce mít načtené ceníky a vědět, kde a jakou rychlostí nabíjet. Čísla mám sice rád a rád si s nimi hraju, ale tenhle level není ani pro mě. Ale je to řešitelný.

Ta Toušeň ovšem vprostřed Čech je, takže výletit je rozhodně kam :lol:
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1808
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Colommbo »

Herr Blitz píše: 17 čer 2024, 09:47 Nejsem vyloženě fanoušek elektromobility, ale v tuto chvíli už BEV došly do fáze, kdy pro určitou, a ne úplně malou, skupinu uživatelů představují ideální řešení...
Byť zarytý petrolhead a "vintážní typ", mám velmi podobný náhled. E-mobilitu šmahem nezavrhuju, jen tvrdím, že má své opodstatnění jen v určitých případech, při určitém režimu jízd, to pak ano. Co mi leze na nervy, je, že se postupem doby pomalu ale jistě vytrácí (aspoň to na mě dělá takový dojem) možnost vlastní volby ve smyslu jaký vůz si vybrat, jestli čistý spalovák nebo kříženečka potažmo čistou elektriku. A jak zmiňuje Miloš - majitelé vlastnící rodinný dům jsou na tom z pohledu vlastního dobíjení dobře, ale co lidé žijící ve městech na sídlištích...? A el. sítě nejsou, z mého pohledu, na velký rozvoj e-mobility taky zatím připraveny. Z jistého pohledu "naštěstí" v mém věku to už s klasickým motorem už nějak doklepu... ;)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 935
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od milosh »

Ja to mam jednoduchy. Az bude elektromobil v cene srovnatelne jako benzinak, budou mit oba stejny dojezd a taky stejne rychle + - 5 minut "natankuju", pak neresim a kupuju. Jsme ale v Cr a vidim problem v tom, ze za par let nebude dost stojanu kde by se dalo nabijet bez fronty :roll:

Navic a stejne jako u meho mobilu, kde mam stale minimalne aspon 30 baterku a pokud ne, okamzite nabijim, tady pokud bych nekam jel a mel jsem 10% dojezd, to by mi kleplo :lol:
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 79
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

Nekleplo - je to o tom si správně nastavit hlavu. Já při prvním delším výletu s baterkáčem taky vyšiloval, ale byly to jen emoce, jak jsem přepnul na racio, bylo to v pohodě :mrgreen: .
Pravda, BEV není pro příliš spontánní cestovatele. Ale to já nejsem - jsem zvyklý, ovšem i okolnostmi nucený, neustále vše plánovat. Sice ne na minuty, ale minimálně v hodinách ano. Takže mi nedělá problém do toho plánování rovnou zakalkulovat i to nabíjení.
Infrastruktura má více rovin, osobně se nebojím nedostatku dobíjecích bodů, spíš se bojím o stabilitu a dimenzování rozvodné sítě. A drobet taky o dostatek samotné silové elektřiny...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 935
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od milosh »

Ja asi zacnu s tema elektro auta pomalu, az nebude zbyti, bude hybrid a pak se uvidi... .
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 79
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

Žena teď viděla fotky nové Pandy (dnes se objevily i fotky interiéru) a myslím, že má svého favorita :mrgreen: .
Ale já jí v srpnu přistavím na vyzkoušení novou ë-C3 a Fronteru-e :D .
Uvidíme co na to bude říkat ;) .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 295
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od westler »

Herr Blitz: opravdu plánuješ přejít z Mokky 2 na Fronteru? Dlouho to auto vyhlížím pro rodiče (mají Mokku 1 a jsou s ní moc spokojení, Mokka 2 je ale už trochu malá) a jsem dost zklamaný. Z první premiéry to vypadá že to bude velký low-end (ostatně má to být nástupce Crosslandu).
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 79
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

Já primárně neplánuju, jen sleduju trh. A auta na platformě Small Car mě zajímají. Proto se chystám na test jak Citroënu C3, tak Frontery a posléze i Pandy. U nás tedy v elektro verzích, vzhledem k tomu, kdo a kde s tím má u nás doma jezdit.
Předsudky jsem před dvěma lety vypnul - prostě vyzkoušíme na obvyklé trase, kterou dokonale známe a díky tomu se autě dozvíme vše podstatné a teprve pak si řekneme jestli dobrý nebo špatný.
Stejně tak mě zajímá facelift Mokky, který má dorazit do konce roku.
A jsem hrozně zvědavý na nového Grandlanda. Ten má dorazit, dle prvních informací, zhruba měsíc po Fronteře.

A stejně tak se může stát, že nás auta na platformě Small Car neosloví a budeme na trhu koukat dál. Naštěstí nejsme v tlaku a vlastně jen systematicky monitorujeme trh.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 295
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od westler »

Jj, jasně, rozumím. Já to myslel tak, že by mě osobně třeba štvalo přestoupit z "designovky" (Mokka 2) do "low-endu" (Frontera, aspoň tak na mne zatím působí) ať už kvůli chybějící výbavě a nebo horšímu zpracování/kvalitě interiéru, i když by motorově vyhovoval. To budou asi ty předsudky co píšeš :oops:

Ohledně nového Grandlandu jsem na něj taky hodně zvědavý. Potom co přestali vyrábět Insignii, tak to vypadá na jednu z mála vhodných náhrad za Astru K. Vzhledem k velikosti doufám že krom toho 1.2T 136k MHEV tam budou dávat i motor... :lol: (třeba silnější MHEV nebo PHEV).
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 79
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Fiona & Ruby

Příspěvek od Herr Blitz »

No, jak se to vezme. Designovka to je, ale to autíčko je malý, s malým rozvorem na velkých kolech. Takže pokud Frontera bude v reálu vypadat tak, jako na fotkách, tedy za mě pěkně, bude mít delší rozvor a menší kola, tak jediný ústupek ve výbavě GS Line bude absence Matrix LED předních světel. A to se bude muset vyzkoušet, jestli běžné ECO LED budou ženě vyhovovat nebo ne. Zbytek je v pohodě - automat klima, vyhřívaná přední sedadla, integrovaná navi. Vyhřívaný volant už prý není položka "must have", ale já mám pocit, že si hledá cestu jak do výběru dostat Pandu, protože Jeepy ani Fiaty postavené na stejné platformě jako Mokka vyhřívaný volant ve výbavě nemají vůbec :mrgreen: .
Podle toho co jsem slyšel má cenu Frontery a spol. dostat dolů maximální možná unifikace napříč značkami, výroba v Trnavě a ohromné zjednodušení logistiky výroby - prostě dvě výbavy, ke každé dva pakety a šlus. Všimni si třeba dveřních klik - na všech autech na platformě Small Car jsou úplně stejné a vždy lakované černě. A touto cestou budou tlačit ceny dolů.

Grandland stojí na stejném základu jako Peugeot 3008 a 5008, takže motorizace budou stejné. PHEV tedy dorazí, ovšem já jsem s touto motorizací drobet skeptik. Bude totiž řešená jinak než teď u Aster - osmistupňový Aisin nahradí vlastní dvouspojka (tedy stejné technické řešení, jaké je v nových MHEV). Dvouspojek jsem pár měl a nebudeme se mi k ní chtít od Aisinu zpátky.
I když - já stejně budu koukat asi rovnou po bzučáku :lol: .

A je prý na cestě nová Insignia, prý příští rok. Ale nemám ověřeno!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“