Kontrolka žhavení

Moderátor: Moderátoři

cocodrillo
Příspěvky: 11
Registrován: 27 bře 2010, 13:43

Kontrolka žhavení

Příspěvek od cocodrillo »

Zdravim, mám vectru 2,0Di a při startu se nerozsvítí kontrolka žhavení a ani neslyším žádné cvaknutí, ale startuje perfektně. Nějakej typ kde začít? Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
M.erik
Příspěvky: 26
Registrován: 23 bře 2009, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka žhavení

Příspěvek od M.erik »

Prasklá žárovička v kontrolce?
Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 512
Registrován: 25 lis 2008, 00:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka žhavení

Příspěvek od Fritol »

stavit se někde na Diag. na test kontrolky zhavení. jinak nad nějakou teplotu nemusí žhavit.. jinak doporučuju se stavit někde v servise (autoritovanym) na přeprogramovaní jednotky (pokud nemaš aktualní softw.). protoze poslední verze měla opravovat něco vuči zhavení.. ale jinak mam ten samej motor akorat že astru g a kdyz bylo kolem tech 18 stupních tak mě to taky nežhavilo.."a cvaknutí neuslišíš protoze jednotka žhavení(rele zhavení) je v motorovem prostoru hned vedle baterky takova mala hliníkova krabička.
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998, ABS,4kotouč,vyhřívany el.zrcátka,centrál,origo lité kola,klima,el okna, dodělany Pal PC, modul zavíraní oken pomocí DO
Diagnostika:op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí
kmoch5
Příspěvky: 45
Registrován: 21 říj 2009, 22:33

Re: Kontrolka žhavení

Příspěvek od kmoch5 »

tak. nic neřeš je to naprosto v poho vectry b začínají žhavit az tak kolem 0 až mínus 2. nijak to neřeš. je vše ok. diagnostika ti nepovi nic. jestli někdy budeš mít problém tak se mi ozvi na email. kmoch5@seznam.cz.
kmoch5
Příspěvky: 45
Registrován: 21 říj 2009, 22:33

Re: Kontrolka žhavení

Příspěvek od kmoch5 »

jináč se mi klidně ozvi na meil. ty lopaty co ti píšou vi prd o vectra B. s pozdravem kmoch5.
Uživatelský avatar
genius0011
Příspěvky: 235
Registrován: 30 říj 2008, 07:30
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka žhavení

Příspěvek od genius0011 »

4kmoch5: co tady meleš?? :roll: :roll: diagnostikou ti zjistí jestli je aspoň kontrolka v pořádku :roll:
Moje Astra New foto str.1Obrázek Moje ICQ Obrázek Můj Obrázek
DIAGNOSTIKA OP-COM Třebíč a okolí SMS: 605 268 134
kmoch5
Příspěvky: 45
Registrován: 21 říj 2009, 22:33

Re: Kontrolka žhavení

Příspěvek od kmoch5 »

genius0011::::: co ja tady melu. pravdu. diagnostikou se da zjistit jestli je kontrolka v poradku to je pravda. ale jestli pojede nekde do oplu nebo kamkoli jinde na diagnozu tak tam necha minimalne 400. za to ze mu reknou kontrolka je v poradku. ta kontrolka se da jednoduse promerit.zvladne to i cukrar. nevim co delas ty ale ja mechose uz dlouho a narozdil od jinych premyslim hlavou !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kmoch5
Příspěvky: 45
Registrován: 21 říj 2009, 22:33

Re: Kontrolka žhavení

Příspěvek od kmoch5 »

genius0011:::: ja tady nechodim abych se vychloubal nejakym tuningem. to je pro pubose. ale abych poradil lidem co maji problem!!!! diagnostika ti vse nevyresi. mysli!!!!
Uživatelský avatar
genius0011
Příspěvky: 235
Registrován: 30 říj 2008, 07:30
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka žhavení

Příspěvek od genius0011 »

diagnostika nevyřeší vše to máš pravdu ale aspoň napoví kde máš hledat ;)
každá vybavená autodílna má diagnostiku aspoň univerzál a 400,- už si neberou snad ani v autorizáku :roll:
tzn že než abych rozebíral palubku abych vyndaval budíky a dál je případně rozdělával tak za test kontrolek/budíků nedáš víc jak kilo :lol:
a u mě např jen za test :arrow: nic a určitě nejsem jedinej
Moje Astra New foto str.1Obrázek Moje ICQ Obrázek Můj Obrázek
DIAGNOSTIKA OP-COM Třebíč a okolí SMS: 605 268 134
Devastator
Příspěvky: 14
Registrován: 04 dub 2010, 18:09

Re: Kontrolka žhavení

Příspěvek od Devastator »

No ještě jsem neviděl servis který by platil drahé licence na provoz diagnostiky, drahé platy svých mechaniků a nakonec nechtěl nic za jejích práci. Navíc si myslím, že zjištění jestli je žárovka dobrá a nebo špatná je otázkou půl hodiny a to strávím na cestě než do toho servisu dojedu.
Myslím, že postup žhavení je nejspíš popsán v příručce k vozu a ta se dá bez větších problémů stáhnout z netu.
Pravdou je to, že Vectra B s motorem X20DTL i dalšími dieselovými motory nesignalizuje žhavení pokud venkovní teplota neklesne pod +5°C, pod tuto teplotu signalizuje žhavení. Podle některých zdrojů, prý přižhavuje i nad +5°, ale nesvítí žárovka.
Odpovědět

Zpět na „Vectra B“