Opel Insignia - závady a rady

Návody, opravy, rady, tipy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Mkojtal
Příspěvky: 16
Registrován: 09 úno 2023, 21:39

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od Mkojtal »

Marek L píše: 19 úno 2023, 17:36 Já byl v CarMedia. Předměřice nad Labem.
Dveře, podběhy, kufr byla práce na dva dny.

Asi nemám na co upozorňovat. Snad jen, ať neočekáváš "totální" ticho jako u top prémiových vozidel. Pár dní to bude cítit, pak to vyvane. Auto ti přibude na váze pár desítek kilo a ze začátku si budeš zvykat při otvírání na trošku težší dveře.
Vždy když budeš dojíždět starší gumy, tak se hluk bude zhoršovat.
Ma teda podla Teba to odhlucnenie vobec vyznam na insignii ? Alebo dam spravit len podbehy kolies a ostatok budem uz len tolerovat ?
Reklama
 

Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od Marek L »

Čau.
Hele, asi nechci být ten, kdo ti to rozhodne, ale asi takhle:
Četl si, jak jsem to popsal? Já nelituji, protože si auto nechám dlouho a na lepší už se z největší pravděpodobností nezmůžu.
Každý vnímáme rozdílně, ale zlepšení tam určitě je. U mě je to vyjádřeno čísly skoro o 50 procent lepší. Znovu zopakuji:
Rozhodně podběhy ale i podlahu kufru! Hluk z kufru od zadních kol u mojí Insignie už téměř nevnímám. Předtím byl dost.
Do těch podběhů bych nechal narvat, co půjde a co nejlepší materiál a nechat obalit i samotné plastové díly podběhů.
Mě udělali jen tlumení na plechu kastle a bylo tam ještě místo.
Možná se tu na mě sesypou "nároční akustici",ale dveře bych v první fázi vynechal. Ty se stejně dělají zvlášť a nemají přímý vliv na ostatní pracovní postup, můžeš dodělat příště sólo. Pokud tě neuspokojí podběhy, kufr a podlaha, tak se obávám, že dveřma už na tomto autě moc nezachráníš.
Chápu tady i připomínky ostatních, co mají s tlumením asi větší zkušenosti, ale tady se teď opravdu musíme bavit pouze o Insignii B. Je vyrobena nějak, stojí nějak a super tichého "bavoráka" z ní prostě neuděláš. Jak ti budou stárnout gumy, zhorší se to, jak najedeš na hnusnou neudržovanou cestu z hlučným povrchem, hluk půjde nahoru.

Být tebou, udělám cenový kompromis, podběhy, kufr a podlahu. Klidně i ty plasty prahů, co tu radil kolega a podobné vychytávky.
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od Marek L »

Škoda, tohle se mělo dát jako samostatné téma.
(A vůbec Insignie rozdělit na A a B)
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Mkojtal
Příspěvky: 16
Registrován: 09 úno 2023, 21:39

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od Mkojtal »

Marek L píše: 19 úno 2023, 22:24 Čau.
Hele, asi nechci být ten, kdo ti to rozhodne, ale asi takhle:
Četl si, jak jsem to popsal? Já nelituji, protože si auto nechám dlouho a na lepší už se z největší pravděpodobností nezmůžu.
Každý vnímáme rozdílně, ale zlepšení tam určitě je. U mě je to vyjádřeno čísly skoro o 50 procent lepší. Znovu zopakuji:
Rozhodně podběhy ale i podlahu kufru! Hluk z kufru od zadních kol u mojí Insignie už téměř nevnímám. Předtím byl dost.
Do těch podběhů bych nechal narvat, co půjde a co nejlepší materiál a nechat obalit i samotné plastové díly podběhů.
Mě udělali jen tlumení na plechu kastle a bylo tam ještě místo.
Možná se tu na mě sesypou "nároční akustici",ale dveře bych v první fázi vynechal. Ty se stejně dělají zvlášť a nemají přímý vliv na ostatní pracovní postup, můžeš dodělat příště sólo. Pokud tě neuspokojí podběhy, kufr a podlaha, tak se obávám, že dveřma už na tomto autě moc nezachráníš.
Chápu tady i připomínky ostatních, co mají s tlumením asi větší zkušenosti, ale tady se teď opravdu musíme bavit pouze o Insignii B. Je vyrobena nějak, stojí nějak a super tichého "bavoráka" z ní prostě neuděláš. Jak ti budou stárnout gumy, zhorší se to, jak najedeš na hnusnou neudržovanou cestu z hlučným povrchem, hluk půjde nahoru.

Být tebou, udělám cenový kompromis, podběhy, kufr a podlahu. Klidně i ty plasty prahů, co tu radil kolega a podobné vychytávky.
Ajoj, jednoznacne si necham poradit skusenejsim….takze moc dakujeme za Tvoje postrehy…podlahu celu, alebo postsci kufor podlaha plus boky ?
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od Marek L »

Podlahu nejlépe celou. Ale je to dražší a znamená to všechno z auta ven. Sedadla,koberce atd, prostě komplet. Mrkni na nějaké videa,jak se to dělá.
Já podlahu tlumenou nemám, nebyly peníze a tak napůl se mi do toho moc nechtělo. Ale tím pádem tam je pořád nějaký hluk.
Proto to neumím stoprocentně posoudit a nechci tě navádět, ať nejsi zklamaný. Kdybych to dělal znova tak platí co jsem psal výše. Podběhy, podlahu uvnitř vozu, kufr.
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Marek L
Příspěvky: 194
Registrován: 21 úno 2017, 16:20

Re: Opel Insignia - závady a rady

Příspěvek od Marek L »

Víc fotek nemám.
TN_IMG_20230222_170527.JPG
Insignia GS Dynamic 2017 - 1,5 121 kW - kůže - kompletní výhřev
Astra J ST Drive 2015 - 1,4 88 kW - Infinity - výhřev sedadel a volantu - kamera
"EX" Corsa D Sport 2014 - 1,4 74 kW
"RIP" Astra G Sportive 1998 - 1,6 74 kW
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Jak na to“